Menu

Šifra č. 23

HTML není povoleno, text lze *zvýraznit*

Evička (Brouk v hlavě) píše, dne 3. 4. 2018 ve 23:00

Další technická paráda!

Začalo to docela jednoduše. Vyzednuto přes svátky během výletu s dětmi a babičkou. Starých kazeťáků máme u rodičů dost (tři je jednu věž), takže zprovoznit nebyl až takový problém.. Nahráno mobilem, společně jsme vyluštili nápovědu. Bylo jasné co dál, ale problém byl v technice. Doma máme už jen notebooky bez možnosti nahrávat stereo signál. Proběhl i pokus se starou věží. Odpojili jsme jeden reprák, nahráli levý kanál, připojili pravý, nahráli, spojili v PC dohromady, našli simulátor osciloskopu v javascriptu a jali se brutit pismena. Vycházely nepěkné chuchvalce, občas něco čitelného.

Když to nešlo jinak, sehnali jsme osciloskop, napojili na svorky reporduktorů a pořád stejné chuchvalce. Hmm..

Vrátili jsme se z návštěv domů (s přehrávačem kazet v kufru!! :) ), taky sice samý notebook, ale jeden pocítač s line-in, bohužel s nepoužitelným operačním systémem tu byl. Takže Debian live, arecord, a už nám simulátor kreslil nádherná písmena. Celý problém tedy byl v tom, že ta prehistorická Hi-fi věž byla tak strašně špatná, že se to nedalo přečíst. Kdyby orgové chtěli, můžem poslat video jak to vypadá, pokud je výstupní zesilovač na ... :)

Díky za tuhle parádičku, minimálně část týmu si ji bude dlouho pamatovat :)

vynecháno 13 příspěvků (zobrazit)
Jíra (Dost et al.) píše, dne 4. 5. 2018 v 11:30

abych nezapomněl - dělka pásky 333 cm byla náhoda? Chvíli nás to svádělo na různé falešné cesty ... jako 333 stříbrnych stříkaček -> hasiči -> interval kvarty ... apod :)

3b (Zlá koťata) píše, dne 15. 5. 2018 ve 20:12

"poskodi pri vlepovani" je takovy mily eufemismus :D

Jsem to pak uz nelepil ale rovnou namotaval na cisty kotoucky, do tela cistici kazety na ctyri plochy srouby!

Eda (Squeak!) píše, dne 24. 5. 2018 v 0:01

Nejdele nam trvalo nechat sifru dopravit do Prahy, po prilepeni (zrejme kvalitnim, nemeli jsme problemy s pretrzenim) pred Abbu jsme nahrali pres mic do telefonu, hodili do Audacity a pomerne rychle cetli mezitajenku. Po chvili me presvedcili, ze opravdu bude potreba nahrat stereo, tak jsem starou vez dotahl ke kompu, pripojil do line-in a hned jsem zjistil, ze se opravdu oba kanaly docela lisi.

Pak chvile hranim s gnuradio, neco se zacalo po chvilce zobrazovat, ale bylo to moc rychle. Pri pokusu o zpomaleni jsem asi omylem prepnul nejakou volbu a misto VYSILAC mi lezlo LYSOLAJ, tak uz jsem zacal hledat co vsechno je v Lysolajich (treba Housle, ale ty mi nesedely na 20m nebo kolik byla maximalni tolerance), pak dalsi hrani s gnuradiem, nastavil jsem ho spravne a cetli jsme vysledek.

Trochu nas prekvapilo, ze narozdil od jinych mist je tohle pomerne provarene, ale po zjisteni, ze mame nejrychlejsi cas, jsme si z toho uz nic nedelali :)

Diky za perfektni technickou vychytavku a teste se na nas v cili, uz se blizime ;)

zde (Danina Banda) píše, dne 17. 5. 2018 ve 13:52

Vyřešeno asi za 20 minut čistého času. Kupodivu se mělo dělat přesně to, co jsem si myslel že by se dělat mělo. Kompenzovala to Česká pošta, která si doporučený balík do Brna syslila 4 dny.

3b (Zlá koťata) píše, dne 15. 5. 2018 ve 20:09

To je jak s tim vtipem, kde jsem si koupil jabko za 10 centu, vylestil, prodal za 20.
Tak jsem to delal tyden a potom umrel strycek a odkazal mi deset milionu.

Nejdirv nam sifru sezral a vyblil kocour (ne zly, ale dementni). Pak jsem pobihal po obci a shanel kazetak. Prehral jsem si to v bazaru, za to ze jsem jim opravil tape deck. Tam mi to asi 5x pasku pretrhlo.

No a pak jsem si koupil osciloskop.

3b (Zlá koťata) píše, dne 15. 5. 2018 ve 20:10

Tam byla nejaka napoveda? Na me to pusobilo jak kdyz kvici moje tiskarna pri tisknuti kolecka a chybela mi v tom mono zaznamu dalsi osa :D

Vladan (Opravte Tykadla) píše, dne 16. 5. 2018 v 10:27

To šlo vyřešit z vyblitého pásku roztrhaného na 6 kusů? Potrhání a pomačkání pásku jsem se bál, proto jsem chtěl začít vytvořením kopie ... ale ono i digitální mp3 kopie je dobrá (pokud je stereo).

Caster (Dost et al.) píše, dne 16. 5. 2018 ve 16:02

U mp3 bych se asi bal, ze ztratova komprese tu presnou synchronizaci mezi kanalama rozbije? Ale mozna je to dost odolne...

3b (Zlá koťata) píše, dne 15. 5. 2018 ve 20:26

jeste vyborny je, ze 12km od mista bydli kolega, takze mne stacil vylet do jesli, navrat do kanclu, vyreseni a vyslani.

Skoda ze bezne osciloskop miva prave on :D